Wyszków Viscobar
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Wiosenne biegi w zimowej scenerii

wtorek, 16 Kwiecień 2013

W pierwszą niedzielę miesiąca wypadającą 7 kwietnia, w lasach i na polach wciąż zalegała gruba warstwa „świątecznego” śniegu. Tego dnia w naszej gminie gościli uczestnicy kolejnego już Złazu Wiosennego Politechniki Warszawskiej „Puszcza Biała” 2013.

fot.org

Mapa marszu


Zaplanowana na „wiosenną” impreza na orientację odbyła się w iście zimowych warunkach i scenerii. Zachęcony namową Bogdana Osika – zaprawionego harcerza z ponad 30 letnim stażem postanowiłem, że również wezmę w niej udział. Do miejsca zbiórki jakim był przystanek kolejowy we wsi Leszczydół Nowiny, jak większość uczestników dotarliśmy pociągiem. Na wszystkich czekał tam swoisty komitet powitalny organizatorów z transparentem zawieszonym pomiędzy słupkami witacza. Podobne imprezy organizowane przez warszawski oddział PTTK1, na terenie Puszczy Białej odbywają się od kilku już lat, a bywa, że i dwa razy do roku. W tegorocznym marszu na orientację w lasach pod Leszczydołem udział wzięło łącznie około 20 osób, to zdecydowanie mniej niż w latach ubiegłych, ale za taki stan rzeczy organizatorzy uznali bardzo niesprzyjające, jak na wiosnę, warunki atmosferyczne i zalegającą w lesie grubą pokrywę śnieżną. My z Bogdanem wybraliśmy wariant trasy „dla początkujących”, mierzącą 10 km długości, z 11 zaznaczonymi na „enigmatycznej” mapie „punktami kontrolnymi” (PK), które należało odnaleźć, i dwiema „liniami obowiązkowego przejścia” (LOP), w czasie 225 + 60 minut. W powyższej kategorii łącznie z nami startowało 6 osób. I chociaż nie zdołaliśmy odnaleźć aż czterech z jedenastu punktów kontrolnych, to bezbłędnie trafiliśmy na dwie linie (LOP), i dodatkowo zaliczyliśmy kilka dodatkowych punktów, a na miejsce mety po przebyciu całej długości trasy dotarliśmy jako pierwsi z czasem nie przekraczającym 200 minut. Wszystko to razem pozwoliło nam zgromadzić 658 punktów na 1000, co skutkowało zajęciem trzeciego miejsca.

fot. org

Bogdan Osik i Marek Filipowicz na mecie w Leszczydole Nowinach

Udział nasz od początku traktowaliśmy z dystansem, jako zabawę, ale także jako możliwość bliższego przyjrzenia się sprawom organizacyjnym takiej imprezy, z zamiarem zorganizowania podobnej dla wyszkowian. Na zakończenie na ręce organizatorów przekazaliśmy pakiet materiałów promocyjnych związanych z ziemią wyszkowską a uczestnikom pamiątkowe pocztówki z obrazkową mapką przedstawiające Gminę Wyszków i Powiat Wyszkowski.
Marek Filipowicz

fot. org

Uczestnicy biegu na starcie 

fot. MF

 

fot. MF

 

fot. MF

Bogdan przy lampionie

fot. MF

Na mecie

fot. Bogdan Osik

Marek przy lampionie

 

Kategoria: Puszcza Biała i Kamieniecka

Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Zostaw odpowiedź


Liczniki