Wyszków Viscobar
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Aktywna majówka „Rowerowy Wyszków”

środa, 1 Maj 2013

Stu sześćdziesięciu uczestników wzięło udział w zorganizowanym przez gminę Wyszków rajdzie pod nazwą „Rowerowy Wyszków”, który odbył się 1 maja i wiódł trzema zróżnicowanymi pod względem długości trasami. Każdy z uczestników na starcie (plac Jana Pawła II) otrzymał czapkę z herbem gminy Wyszków, a po powrocie (park im. Karola F. Wazy) grochówkę i mapę poglądową okolic Wyszkowa.

fot. Marek Filipowicz

Impreza miała być próbą zintegrowania gminnych jednostek (WOSiR) z niezależnymi grupami związanymi z turystyką rowerową. Uczestnicy mieli do wyboru trzy różnej długości trasy. Pierwsza grupa pod przewodnictwem Bogdana Osika i Marka Filipowicza wyruszyła o godzinie 9:20 (40 km). Uczestnicy drugiej grupy z Mirkiem Powierzą i Jerzym Cabajem wyruszyli na trasę o g. 10:00 (30 km). Najliczniejsza grupa na najkrótszej trasie (20 km), wystartowała o godzinie 11:00, jej przewodnikami byli Jerzy Sitek i Jacek Szymanik. 
 Trasa najdłuższego rajdu wiodła przez malownicze tereny pogranicza Doliny Dolnego Bugu i Wysoczyzny Wyszkowskiej. Jej uczestnicy mogli zapoznać się z historią dworu w Kręgach , Somiance, którą osobiście opowiedział obecny właściciel majątku Paweł Esse. W Barcicach można było zwiedzić przepiękny drewniany kościółek i wysłuchać jego historii opowiedzianej przez proboszcza parafi ks. Wojciecha Żyśka.

fot. MF

Samowystarczalny na trasie Team "Trybik"

fot. org

Przed dworem w Kręgach

fot. org

 

fot. org

 

fot. MF

W akcji serwis rajdu "Lowelek"

fot. MF

"Trybik" ponownie w akcji…

fot. MF

 Figura św. Floriana – patrona strażaków w zabytkowym kościółku w Barcicach

fot. MF

 

fot. MF

 

fot. MF

 

fot. MF

 

fot. MF

 

fot. org

Ks. proboszcz Wojciech Zyśk opowiada historię kościółka 

fot. MF

 

fot. MF

 

fot. org

 

fot. org

 

fot. MF

 

fot. org

Na "ptasim szlaku"

fot. MF

Właściciel dworu w Somiance Paweł Esse opowiada jego historię

fot. MF

 

fot. org

 

fot. MF

 

fot. MF

Dwór w Somiance  z 1833 r. od strony parku

fot. MF

 

fot. org

 

fot. MF

Finał w wyszkowskim parku

Kategoria: Puszcza Biała i Kamieniecka

Tagi: , , , , , , ,

Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Zostaw odpowiedź


Liczniki