Wyszków Viscobar

Płockie zoo

sobota, 1 Czerwiec 2013

 

 fot. Marek Filipowicz

Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku został założony w 1951 roku, na powierzchni 12 ha. Położony jest na pięknej, wysokiej skarpie wiślanej. Obecnie znajduje się w nim ponad 3000 zwierząt reprezentujących ponad 344 gatunki. Od kilku lat w płockim zoo trwają prace budowlano-remontowe mające na celu upiększenie ogrodu. Oprócz zwierząt znajduje się w nim także mini-arboretum. Obecnie w planach jest powiększenie o kolejne 4 ha i budowa słoniarni. W ogrodzie zoologicznym w Płocku można oglądać m.in.: pantery śnieżne (irbisy), lwy, lamparty perskie, małpy: patasy i gibbony ungko, słonie indyjskie, kangury rude, oryksy szablorogie, zebry, żyrafy, osły somalijskie, żółwie, kaczki, pingwiny przylądkowe,
 pelikany, ibisy, żurawie mandżurskie. W budynku Herpentarium znajduje się spora kolekcja węży, krokodyli i jaszczurek, w tym jedyne w Polsce jadowite jaszczurki – helodermy meksykańskie, a także małych małpek: tamaryn i marmozet. Płockie zoo słynie także z pięknych akwariów.
 W ostatnich latach powstało wiele nowych ekspozycji jak: wybieg ptaków wodnych, żółwi czerwonolicych, ekspozycje ptaków, insektarium, wyspa gibbonów, wybieg makaków japońskich, wybieg kangurów, wybieg dla lwów, wybieg pingwinów przylądkowych z basenem z oknem widokowym do obserwacji pingwinów pod wodą. Przebudowano ptaszarnię (obecnie Pawilon Ptaków Tropikalnych), słoniarnię z wybiegiem i ekspozycję żyraf.
 W wyremontowanym i zmodernizowanym w 2003 r. budynku starej małpiarni prezentowana jest największa w Polsce i jedna z największych w Europie, unikalna kolekcja tamaryn i marmozet – najmniejszych małp świata, zamieszkujących dżunglę Ameryki Południowej.
Za: ogrodyzoologiczne.pl

 fot. MF

 

 fot. MF

 

 fot. MF

 

 fot. MF

 

 fot. MF

 

 fot. MF

 

 fot. MF

 

 fot. MF

 

 fot. MF

 

 fot. MF

 

 fot. MF

 

 fot.MF

 

 fot. MF            

 

  fot. MF

 

 fot. MF

 

 fot. MF

 

 fot. MF

 

 fot. MF


 fot. MF

 

 fot. MF

 

 fot. MF

 

 fot. MF

 

 fot. MF

 

 fot. MF

 

 fot. MF

 

 fot. MF

 

 fot. MF

 

 fot. MF

 

 fot. MF

 

 fot. MF

 

 fot. MF

 

 fot. MF

Kategoria: Ciekawe miejsca

Tagi: ,

Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Zostaw odpowiedź


Liczniki