Wyszków Viscobar
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Śmiertki, Mory i Marzanny

sobota, 22 Marzec 2014

fot. Marek Filipowicz
 
To tytuł związanej ze świętem nadejścia wiosny wystawy, której pierwsza odsłona miała miejsce podczas zorganizowanego 21 marca rockowego koncertu pod hasłem „Topimy Marzannę w browarze”.
 
Około dwudziestu prac – kukiełek nawiązujących do postaci symbolizującej odchodzącą zimę, Marzanny – od soboty 22 marca można podziwiać na w dziale dziecięcym Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Wyszkowie. Ta wyjątkowa w swojej treści i formie wystawa jest efektem współpracy stowarzyszenia „Alternator” – pomysłodawcy przedsięwzięcia, biblioteki, ale przede wszystkim Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, którego podopieczni są autorami prezentowanych prac. 
– To wielka radość, że „Alternator” może przyłożyć rękę do rozpowszechniania sztuki. A najważniejsze: zachęcać ludzi, by chcieli tworzyć, stawać się twórcami, z kolei, społeczeństwo, by doświadczało, oglądało, stawało się odbiorcami – mówiła podczas otwarcia sobotniej wystawy jej kurator Anna Młynarska, reprezentująca Stowarzyszenie „Alternator”. – Kontakt ze sztuką jest niepomiernie ważny dla człowieka i jego zdrowej relacji ze światem, o czym często zapominamy. A nie wolno nam zapominać o dzieciach, które swoją twórczością mówią do innych, dla których sztuka jest jednym z procesów edukacyjnych. 
 
Marek Filipowicz  
 
fot. MF
Anna Młynarczyk
 
 
fot. MF
 
 
 
fot. MF
 
 
 
fot. MF
 
 
 
fot. MF
 
 
 
fot. MF
Anna Młynarczyk
 
 
fot. MF
 
 
 
fot. MF
 
 

fot. MF
 
 
 
fot. MF
 
 
 
fot. MF
 
 
 
fot.MF
 
 
 
fot. MF

Kategoria: Puszcza Biała i Kamieniecka

Tagi: , ,

Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Zostaw odpowiedź


Liczniki