Wyszków Viscobar
Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Spływ rzeką Fiszor

niedziela, 15 Marzec 2015

 
W minioną niedzielę 15 marca miała miejsce inauguracja kolejnego kajakowego sezonu Klubu Zdobywców Małych Rzek „Tracz” działającego w ramach Stowarzyszenia „Pepisko” we współpracy i pod patronatem Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
 
fot. org
Uczestnicy spływu Fiszorem
 
 
Grupa ośmiu osób pod przewodnictwem Marka Filipowicza – komandora oraz Dominika Włodarczyka – kierownika spływu zmierzyła się z dosyć wymagającą ,ale bardzo wdzięczną ze względu na krajobrazowe zróżnicowanie terenu, w którym płynie, rzeczką Fiszor. Było to już drugie, klubowe spotkanie z nią. Pierwsze odbyło się dokładnie 6 lat temu, 14 marca 2009 r. Wodowanie kajaków nastąpiło przy placówce sióstr samarytanek na Zastróżu, a zakończenie na rozlewisku Fiszoru w pobliżu remizy OSP w Słopsku. Wśród uczestników, którzy pierwszy raz spotkali się z rzeczką, dało się zauważyć duże zaskoczenie malowniczością niewielkiego cieku, od punktu startu płynie wąskim korytem wcięta w sięgający dwóch metrów wysokości jar. Następnie wody swe leniwie toczy pośród łąk i pól uprawnych i wpływa w krainę olsu, by po kilkuset metrach ukazać uczestnikom spływu swoje pierwsze meandrowisko. Odcinek licznych zakrętów kończy się w pobliżu wsi Młynarze, gdzie dalej zachwyca  pierwszymi, szerszymi  rozlewiskami, aby za mostem ponownie przybrać formę krętych meandrów wijących się pośród trzcin. Ostatni etap to szerokie na kilkadziesiąt metrów, ciągnące się do ujścia rozlewisko. Jego wielkość w sezonie uzależniona jest od poziomu Bugu, do którego wpływa. Zwieńczeniem survivalowej przygody było ognisko oraz tradycyjne wręczenie pamiątkowych dyplomów zaświadczających „zdobycie” kolejnej małej rzeczki. Pozostałymi uczestnikami spływu byli: Robert Bielecki, Paweł Sztreker, Grzegorz Ciemniewski, Mateusz Karpiński, Błażej Zioła, Igor Turowski.  W planach jest „zdobycie” następnej rzeczki, już 4 kwietnia klubowicze zmierzą się z nie mniej atrakcyjnym, uchodzącym do Narwi,  Wymakraczem. Patronem medialnym wszystkich inicjatyw organizowanych w ramach Klubu Zdobywców Małych Rzek „Tracz”, jest tygodnik „Wyszkowiak”.
MF
Artykuł pierwotnie opublikowany został w tygodniku 'Wyszkowiak" nr 11 z 17 marca 2015 r.
 
 
fot. Marek Filipowicz
 
 
fot. MF
 
 
fot. MF
 
 
fot. MF
 
 
fot.  MF
 
 
fot. MF
 
 
fot. MF
 
 
fot. MF
 
 
fot. MF
 
 
fot. MF
 
 
fot. MF
 
 
fot. MF
 
 
fot. MF
 
 
fot. MF
 
 
fot. MF
 
 
fot. MF
 

fot. MF
 
 
fot MF
 
 
fot. MF
 
 
fot. MF
 
 
fot. MF
 
 
fot. MF
 
 
fot. MF
 
 
fot. MF

Kategoria: Puszcza Biała i Kamieniecka

Tagi: , , , , , , ,

Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Zostaw odpowiedź


Liczniki