Wyszków Viscobar

Pamięci Patrona

poniedziałek, 25 Kwiecień 2016

fot. Marek Filipowicz
 
Niewiele jest szkół w okolicy, które byłyby tak zaangażowane w pielęgnowanie pamięci o swoim patronie jak prowadzona przez Stowarzyszenie „Przyjazny Krąg” Publiczna Szkoła Podstawowa im . por. pil. Stefana Okrzei w Kręgach. 
 
 
Jak co roku, delegacja uczniów z pocztem sztandarowym i dyrektor Elżbietą Walaszczyk na czele spotkała się przedstawicielami Stowarzyszenia Seniorów lotnictwa Wojskowego z Warszawy, by razem, przy mogile patrona na cmentarzu parafialnym w Wyszkowie oddać hołd z okazji 109 rocznicy urodzin. Kolejnym punktem uroczystości było spotkanie w szerszym już gronie zaproszonych gości , które odbyło się przy pomniku poświęconemu Stefanowi Okrzei w Kręgach. Jeszcze w tym roku szkolną społeczność  czeka pierwszy, tak znaczący jubileusz, bowiem już we wrześniu świętować będzie 10-lecie nadania szkole imienia por. pil. Stefana Okrzei oraz ufundowania sztandaru. 
MF

Artykuł ukazał się także w tygodniku "Wyszkowiak z dn. 4 maja 2016 r.
 

Kategoria: Różne historie

Tagi:

Możesz śledzić komentarze tego wpisu przy pomocy kanału RSS 2.0. Możesz zostawić komentarz lub wysłać sygnał trackback ze swojego bloga.

Zostaw odpowiedź


Liczniki